O nas


Mateusz Winkiel oraz jego Mania Studio kierując się ideą kompleksowej obsługi artystów rozpoczęło w 2011 roku budowę studia dźwiękowego. Projekt wykonany został przez Krzysztofa Pajora (odpowiedzialnego m.in. za łódzkie Toya Studios) i zrealizowany do października 2011., kiedy to miało miejsce otwarcie głównej siedziby Mania Studio. To właśnie w jej podziemiu znajdują się dwa pomieszczenia nagraniowe i reżyserka. Tak powstałe Mania Studio Dźwięku działa prężnie od początku swego istnienia - w listopadzie 2011. roku oficjalnie powitało pierwszych artystów, gości i przyjaciół, którzy przez wiele lat wspólnie z nami pracowali na jakość naszej marki.

Już od samego początku budowy studia nagrań firma postawiła na znakomitych fachowców - zbudowali oni kompleks nagraniowy który na wiele lat pozwoli utrwalać w najlepszej jakości to co dla muzyków jest najważniejsze - ich własną twórczość oraz siłę płynąca z wydobywanych dźwięków.

To co wyróżnia Mania Studio Dźwięku to indywidualne podejście do każdego klienta, ogromne doświadczenie w pracy z artystami, niepowtarzalna atmosfera oraz pełen profesjonalizm i najwyższa jakość oferowanych usług.

Przez dwa lata nasze studio nagrań odwiedziło zarówno wielu znanych artystów na stałe pracujących z naszą firmą jak i ci, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę w swiecie muzyki. Dziesiątki godzin spędzonych przez naszych realizatorów w studio pozwoliły zdobyć zaufanie muzyków, oraz stworzyć miejsce kojarzone z profesjonalnym podejściem niosącym ze sobą pozytywną energię. Wiele zrealizowanych nagrań w Mania Studio Dżwięku doczekało się oficjalnych wydawnictw. Tutaj także realizujemy spoty reklamowe, udżwiekawiamy wszelkiego rodzaju formy filmowe, oraz prowadzimy warsztaty muzyczne pod okiem najlepszych fachowców.

Stworzenie Mania Studio Dźwięku jest kolejnym elementem budowania idei by firma Mania Studio kompleksowo obsługiwała artystów i zespoły, wraz z którymi tworzy wysokiej jakości formy audio - wizualne.

Dzięki współpracy z wieloma realizatorami jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych klientów i odpowiednio dostosować swoje usługi do indywidualnych potrzeb, zawsze zachowując przy tym konkurencyjne ceny.

Mania Studio Dźwięku posiada również własną bazę hotelową w budynku firmy, zaś osoby pracujące na stałe w naszej siedzibie dokładają wszelkich starań by, poza artystycznymi i technicznymi względami, zapewnić niepowtarzalną atmosferę wyróżniającą nas na tle innych.

Studio posiada trzy pomieszczenia których ukształtowanie architektoniczne i akustyczne było przedmiotem szczegółowego projektu. Adaptacja akustyczna w całości zrealizowana została w oparciu o drewniane ustroje rezonansowe, wykonane indywidualnie dla każdego z wnętrz. Dźwięk w pomieszczeniach charakteryzuje się dużą ilością detali o jasnej, a zarazem ciepłej barwie. Studio posiada dwa pomieszczenia mikrofonowe oraz reżyserkę charakterystykach akustycznych:

  • Pomieszczenie reżyserki - kubatura akustyczna V(netto ) = 52 [m3] czas pogłosu RT60 – średni; Tśr = 0,36 [sek.] odchylenia wartości RT60 od charakterystyki prostoliniowej (od 125 Hz do 4000 Hz) +/- 15%
  • Pomieszczenie mikrofonowe 1 (vocal room) - kubatura akustyczna V(netto ) = 34 [m3] czas pogłosu RT60 – średni; Tśr = 0,4 [sek.] odchylenia wartości RT60 od charakterystyki prostoliniowej (od 125 Hz do 4000 Hz) +/- 15%
  • Pomieszczenie mikrofonowe 2 (drum room) - kubatura akustyczna V(netto ) = 75 [m3] czas pogłosu RT60 – średni; Tśr = 0,45 [sek.] odchylenia wartości RT60 od charakterystyki prostoliniowej (od 125 Hz do 4000 Hz) +/- 20%

Dziś Mania Studio Dźwięku zajmuje się Bartosz Adamiak – producent, gitarzysta i basista występujący m.in. z zespołami Rezerwat, Arythmia, 19 Wiosen. Związany ze studiem od początku jego istnienia, odpowiedzialny jest za modernizację pomieszczenia reżyserki oraz realizację większości nagrań w nim wykonanych. Poza tym ze studiem stale współpracują Krystian Faszczewski z zespołu The Analogs, Dominik Witczak z zespołu Coma oraz DJ Feel-X.


Sprzęt


Studio skonfigurowane jest w środowisku Mac OS X (stacja robocza Apple Mac Pro) na systemie Pro Tools HD.

Odsłuch:

  • Blue Sky SAT 8
  • JBL Control One
  • Adam Sub20

Przedwzmacniacze:

  • Zmodyfikowane lampowe FONIA WAB3I
  • Wykonane na zamówienie lampowe Skrzydłowski Custom

Stół:

  • Mackie 32x8

Mikrofony:

  • Pełna gama mikrofonów m.in. AKG, Rode, Shure, Sennheiser, MXL, SE Electronics.